Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Na výstavišti dekorovali Nejkrásnější koně 2013. Rozhodlo hlasování na internetu

 Autor: Foto Šárka Veinhauerová.

    Autor: Foto Šárka Veinhauerová.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na výstavě Země živitelka, která na budějovickém výstavišti potrvá do úterka 3. září, byl včera vyhlášen Nejkrásnější kůň České republiky. Stal se jím hřebec Im Ideal plemene paint horse majitelky Lenky Šnáblové z Veselíčka u Děčína. Pětiletý hřebec nejprve vyhrál divizi westernová plemena a poté jej návštěvníci internetu hlasováním na webu Asociace chovatelů koní ČR posunuli do samého čela ankety.

Čtvrtého ročníku internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2013 se zúčastnili reprezentanti 29 plemen koní, chovaných u nás. Jejich portréty a doprovodné texty byly od červnového vyhlášení ankety publikovány na serverech pořadatelů, Equichannel, Jezdectví, Jezdci, Distanc a dalších.

Celkové druhé místo v hlasování obsadila vítězka divize historická plemena, klisna Tsjerry fan Henswoude plemene fríský kůň. Sedmiletá vranka pochází od chovatele z Nizozemska a její majitelkou je Monika Novotná z Ptáčova.

Třetí v hlasování skončila klisna Allastar plemene achaltekinský kůň, vítězkadivize plnokrevná a čistokrevná plemena. Je narozena v roce 1999 a její majitelka Karin Kormanová z Prahy ji zakoupila jako odstávče a věnuje se s ní vytrvalostním soutěžním.

Dekorován měl být i hřebec Quin Campeon ze čtvrtého místa, ale zranil se a do Českých Budějovic proto nepřijel.

Pár slov o vítězném hřebci Im Ideal

Do České republiky byl importován v roce 2011 pro rozšíření a zkvalitnění chovné základny koní plemene paint horse. V témže roce získal v zahraničí dvakrát titul Grand Champion a na Mistrovství Evropy byl v disciplíně halter pátý, jako jediný tříletý mezi staršími hřebci. O rok později si z Německa přivezl dva tituly Reserve Champion.

V letošním roce skvěle reprezentuje ČR v zahraničí. Na kontě má 5x titul Grand  Champion, 3x Reserve Champion a rovněž All Around Champion. Dále získal dvě zlaté medaile a stal se dvojnásobným mistrem spolkové země Bádensko-Württembersko (SRN) v disciplíně trail.

Jeho bilance v sezóně 2013 - celkem 23  prvních míst v disciplínách western pleasure, trail, western horsemanship, reining a halter. Mimo účasti v závodech se veřejnosti představil například jako komparsista v barokních vystoupeních na zámku v Děčíně (v roce 2012) a letos zastupoval plemeno paint horse na Krajském dni koně v Lomnici nad Popelkou.

 Kromě pevné stavby těla, elegantní barvy a výkonnosti má hřebec ještě něco navíc: Je testovaný homozygot, což znamená, že všechna jeho hříbata se narodí barevná.

V roce 2013 má Im Ideal první ročník potomků, a ten vypadá velmi nadějně - hříbata kromě krásného zbarvení mají také pevnou stavbu těla, jsou velmi milá a komunikativní .

 Hřebec bude i nadále reprezentovat ČR v zahraničí a působit jako plemeník v chovu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace