Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Pletky s Vlastou

  středa 13.11 9:00 - Písek, Senior Point

  Tvořivé setkání.

 • Country tancování

  středa 13.11 10:00 - Písek, KD

  Výuka old time amerických tanců, moderních country tanců a řeckých kolových tanců.

Zobrazit všechny události
 

Nálezce platebních karet na pumpě v Budějovicích si vykoledoval obvinění

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Příběh "poctivého" nálezce řeší v těchto dnech českobudějovičtí kriminalisté. V září loňského roku se na jedné benzinové čerpací stanici v Českých Budějovicích náhodně dozvěděl jeden z návštěvníků, že v okolí stanice neznámý muž ztratil peněženku s finanční hotovostí. Tato informace ho velmi zaujala a rozhodl se, že se peněženku pokusí najít.

 

Začal proto prohledávat prostor kolem benzinové čerpací stanice. Nakonec se mu podařilo u svodidel nedaleko stanice nalézt bankovku v hodnotě 2 000 korun. Peníze si přisvojil a pak je utratil. Druhý den se však na místo nálezu vrátil a začal prostor opět prohledávat. A opět byl úspěšný. Tentokrát nalezl dvě platební karty, obě vystavené na stejné jméno. Nálezce si karty ponechal a pak se s jednou z karet pokusil provést neoprávněnou platbu na jednom internetovém portálu. To se mu však nepovedlo, protože nedošlo k ověření platby.

Poté se pachatel rozhodl vyhledat majitele platebních karet a vrátil mu je s tím, že je nalezl. Dokonce si řekl i o nálezné. Majitel jeho historce však neuvěřil, stejně tak ani kriminalisté, kteří po provedení všech potřebných úkonů zahájili proti muži (32 let) z Českobudějovicka trestní stíhání.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To je idiot... ????

  Vloženo 11.4.2019 11:42:24

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace