Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Nejlepší voda na koupání je podle hygieniků v Horní Plané

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kvalita vody na jihočeských koupalištích se v posledním týdnu mírně zlepšila. Nejlepší stav vykazuje pláž u lipenské přehrady v Horní Plané na Českokrumlovsku.

Ještě minulý týden byla situace v Horní Plané naprosto odlišná a hygienici uváděli, že zde voda  ke koupání vhodná není. V té době se v nádrži vyskytovala např. sinice, kterou nyní hygienici při rozborech neobjevili. Na další lipenské pláži - v Černé v Pošumaví má voda mírně zhoršenou kvalitu a lidé se musí připravit na to, že se na hladině drží květ.

Situace na ostatních místech v regionu je však horší. Zhoršenou kvalitu vody vykazuje Radava na orlické nádrži, Staňkovský rybník a pláž v Lipně nad Vltavou. Hygienici pak nedoporučují koupání na Orlické přehradě v Podolsku a Vojníkově a také v rybníku Hejtman. V těchto místech je kvalita vody špatná a ve vodě se nachází i sinice.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace