Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Nejvyšší kontrolní úřad zpochybnil financování nákupů v nemocnicích

Ilustrační foto

Ilustrační foto

JIŽNÍ ČECHY – Nejvyšší kontrolní úřad upozornil na nedostatky při financování, hodnocení a posuzování projektů čerpajících dotace z regionálního operačního programu Jihozápad (ROP) na rozvoj a obnovu zdravotnických zařízení v letech 2007 až 2013. V jihočeském regionu se kritika týká akcí v českobudějovické a táborské nemocnici. ROP se proti rozhodnutí ohradil.

 

V protokolu o nedostatcích se píše, že regionální rada špatně nastavila indikátory, které měly mimo jiné sloužit k hodnocení projektů a stanovení jejich optimálních rozpočtů. Tvrdí, že kontrolovaná zdravotnická zařízení mohla nakupovat obdobné přístroje za různé ceny. NKÚ zpochybňuje například nákup vybavení pro pavilon dětského oddělení českobudějovické nemocnice a pro tamní centrální laboratoře nebo přístavbu a vybavení pavilonu akutní medicíny a porodnice nemocnice v Táboře.

Ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad (ÚRR) Michaela Šímová uvedla, že s názorem NKÚ nesouhlasí a že od začátku postupovali podle jejich právního názoru, za kterým si stojí. Odvolává se na audit ministerstva financí, který neshledal žádná pochybení.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace