Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

    sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Nemocnice České Budějovice zahájila přestavbu pavilonu CH. Vzniknou nové operační sály

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Pavilon CH v Nemocnici České Budějovice čekají významné změny. Nemocnice se pustila do jeho přestavby a přístavby. Práce na první etapě by měly být dokončeny zhruba za 900 dní. Slavnostní zahájení prací se uskutečnilo ve čtvrtek 21. listopadu.„Finančním objemem se jedná o nejrozsáhlejší stavební investici v historii nemocnice. Náklady na první etapu stavebních úprav pavilonu CH ve výši 988 milionů korun bez DPH bude českobudějovická nemocnice z větší části hradit z vlastních zdrojů s investiční podporou Jihočeského kraje, který je jejím zřizovatelem," uvádí předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

„Přístavba a přestavba pavilonu CH je dalším milníkem českobudějovické nemocnice, který povede ke zvýšení poskytované péče a navýšení komfortu pro pacienty. Je součástí uceleného projektu přestavby nemocnice, jehož cílem je přesun veškerých provozů z dolního areálu nemocnice do areálu horního," uvádí hejtmanka Jihočeské kraje Ivana Stráská.

Stavební práce si vyžádají nutná přechodná omezení – co do pohybu osob i vozidel. Počítat se musí i se zvýšenou hlukovou zátěží. „Našim pacientům se omlouváme za snížení komfortu jejich vyšetření či léčby a prosíme je o trpělivost," dodává Michal Šnorek.

V první etapě stavby bude mimo jiné vybudováno 12 operačních sálů v rámci komplexu nově vznikajících centrálních operačních sálů, jejichž součástí bude také nová centrální sterilizace. Další částí stavby bude šestnáctilůžková multioborová jednotka intenzivní péče, 4 standardní lůžkové stanice s celkovou kapacitou 126 lůžek. Vybudováno bude také rozsáhlé technické zázemí.

Během druhé etapy vznikne například dalších šest operačních sálů, druhá 16 lůžková multioborová JIP, tři standardní lůžkové stanice s celkem 96 lůžky, druhý centrální pooperační dospávací pokoj se 13 lůžky a veškeré ambulantní provozy očního oddělení, ORL, ortopedie a plastické chirurgie, které jsou v současnosti v dolním areálu nemocnice. Provedena bude i rozsáhlá přestavba urgentního traumatologického příjmu spočívající ve zvětšení prostor ambulancí a také v rozšíření pracovišť radiologického oddělení.

Stavbu realizuje sdružení firem OHL ŽS a Metrostav.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace