Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

  sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Nezajištěná dodávka skončila v Týně nad Vltavou v řece

AKTUALIZOVÁNO - 3.11.2017 21:35

TÝN NAD VLTAVOU - O tom, že se při vystoupení z vozidla vyplatí zařadit rychlost, zatáhnout ruční brzdu anebo automobil ještě zajistit proti samovolnému rozjezdu, se včera přesvědčil v Týně nad Vltavou řidič dodávkového Fiatu.

Zhruba kolem čtvrt na tři odpoledne ve čtvrtek 2. listopadu se jal muž středního věku nakládat v Týně nad Vltavou do dodávkového Fiatu Ducato prkna. Ovšem nepočítal s gravitací. Vozidlo se samovolně rozjelo a skončilo v řece, po níž nese Týn své jméno. 

Na místo se okamžitě dostavili místní policisté, kteří zajistili místo činu a řídili provoz do příjezdu další složky Integrovaného záchranného systému – hasičů. Ti po příjezdu zajistili vozidlo proti dalšímu sjetí do řeky. Strážci zákona pak zjistili, že řidič vozidla pravděpodobně nedostatečně zajistil dodávku, která se při nakládání dřevěných prken rozjela a přední částí (pravou stranou) sjela do vody. Tam se naštěstí zarazila o kamennou překážku a dále nepokračovala.

Přivolaní příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje zajistili automobil proti dalšímu posunu a pomocí jeřábu jej vyzvedli z vody na komunikaci.

Českobudějovičtí dopravní policisté případ vyšetřovali jako dopravní nehodu,při které naštěstí nevznikla větší hmotná škoda anebo újma na zdraví. Do Vltavy ani neunikly žádné ropné látky. Takže vše nakonec vyřešila bloková pokuta uložená hned na místě.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Vláďa 

  Reagovat

   

  Je t o blbost,ale proč pokuta?

  Vloženo 4.11.2017 16:23:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace