Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční pásmo 4

    neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Vánoční pásmo pohádek.

  • Jindřichohradecký symfonický orchestr

    neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Obrázky dětí z Arpidy čekají na dražbu

Ilustrační foto. , Autor: www.andelskaaukce.cz

Ilustrační foto.     Autor: www.andelskaaukce.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Obrázky, které namalovaly děti z centra Arpida, už mají své patrony a čekají na dražbu. Ta se uskuteční v pondělí 16. prosince od 18 hodin v Domě kultury Metropol v Českých Budějovicích. V pořadí už šestá předvánoční charitativní Andělská aukce obrazů vytvořených dětmi z arteterapeutického ateliéru Arpidy, která se zaměřuje na rehabilitaci osob se zdravotním postižením, má centru finančně pomoci.

„Patroni budou obrázky na aukci prezentovat a propagovat tak, aby jejich vydražená cena byla co nejvyšší. Tohoto úkolu se ujali například Filip Habr – kapitán týmu Volejbalového klubu Jihostroj České Budějovice, Česká Miss 2011 Jitka Nováčková, ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala, akademická malířka Renata Štolbová, Petr Holba – ředitel DK Metropol České Budějovice, poslanec Jan Zahradník a celá řada podnikatelů,“ řekla hlavní organizátorka akce Martina Povišerová. Doplnila, že obrazy budou prezentovány v aukčním katalogu s vyvolávacími cenami a na samotném andělském večeru 16. prosince se tato mimořádná díla vydraží. „Výtvor získá dražitel s nejvyšším příhozem,“ dodala Povišerová.

Předcházejících pět ročníků vyneslo dohromady více než 2,4 miliónu Kč. „Tyto finanční prostředky významnou měrou přispěly k překonání ekonomických problémů, s nimiž se musí každá nezisková organizace, tedy i centrum ARPIDA, vyrovnat vždy počátkem nového kalendářního roku. Pomohl, ale také k realizaci důležitých investičních záměrů našeho centra,“ doplnil ředitel centra Arpida Marek Wohlgemuth. Vedle ekonomického efektu mají podle něho andělské aukce také důležitý lidský rozměr. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace