Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Opět se řešilo hokejové centrum. Ne však jako oficiální bod zastupitelstva

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ačkoliv na programu zastupitelstva nebylo jednání o hokejovém centru Pouzar, svedli zastupitelé na toto téma živou diskuzi. Mluvilo se hlavně o jednání Rady města, která materiál o hokejovém centru odmítla. Šest radních se zdrželo hlasování, pět jich bylo proti.

 

„Pan Pouzar je velká osobnost,dokázal toho víc než kdokoliv z nás, minimálně ve sportu.Rozhodl se, že tady chce vybudovat hokejové středisko, kde se bude věnovat mládeži. Projekt se nějak vyvíjí a pan Pouzar přišel s tím, že by se mohlo město finančně zapojit. Materiál nebyl  úplně dobře připraven, a já se nedivím radním, že pro to nehlasovali," řekl zastupitel Miroslav Joch. Ovšem dodal, že Rada neměla věc přehazovat na zastupitelstvo. „Měli se vyjádřit, jestli se tím chtějí zabývat, nebo ne. To neudělali. Dneska to mělo být na zastupitelstvu. Jestli je to ale definitivní tečka, to si musí vykomunikovat radní s panem Pouzarem,“ řekl Miroslav Joch.

Podle radního Tomáše Bouzka se ale rada nabídkou zabývala adekvátně. „Taky si pana Pouzara vážím, ale na stole byla nabídka na investici města do soukromého sektoru. I když jsme zvažovali všechna pro a proti, tak rada města rozhodla, že v dané pozici nelze na nabídku přistoupit. Byl jsem ten, kdo řekl, že pokud zastupitelstvo rozhodne, že by se mělo ve věci něco dále činit, tak připadá v úvahu vstup města jako veřejnoprávní korporace hospodařící s veřejnými prostředky. Pokud by o tom měli uvažovat do budoucna, tak bych se spíš zabýval záležitostí nikoliv na bázi cen pořizovacích, jak byla nabídka předložena, ale na bázi cen obvyklých. Tedy zjistili bychom obvyklou cenu a odečetli od toho závazky,“ uvedl náměstek Tomáš Bouzek. Podle něj do zastupitelstva materiál nešel proto, že Josef Pouzar žádal o jeho stažení.

Debaty se zúčastnil i Jaroslav Pouzar. „My jsme chtěli, aby si město koupilo halu za 55 milionů, která má hodnotu 138 milionů a kterou město nepostaví ani za dvě stě milionů, když ji bude chtít postavit,“ řekl mimo jiné. Podle něj materiál k projednávání rady nebyl náležitě zpracovaný. „Dvakrát jsem vysvětlil Pouzarovy postoje a nabídku na kolegiu, projednalo se to v koaličních klubech. Nebyla vůle stran přistoupit na nabídku a z veřejných prostředků vkládat finance do soukromého projektu,“ vysvětlil Bouzek. Někteří zastupitelé namítali, že se diskuzí o hokejovém centru odchylují od projednávaných bodů, tedy vystoupení občanů. Situaci glosoval i Michal Šebek: „Haly nám v Budějovicích moc nejdou, vzbuzují emoce.  Možná by chtělo položit si otázku, proč ty emoce vzbuzují.“

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace