Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Mosty

  sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

  Art festival.

 • Tata boys

  sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Opilci za volantem jsou nepoučitelní. Stále ohrožují nejen sebe, ale hlavně ostatní

JIŽNÍ ČECHY - Léto je určitě dobou, kdy nějaké to pivo nebo vinný střik přijdou k duhu. Ale to nesmí za rohem restaurace stát auto, se kterým se dotyčný řidič rozhodne dopravit domů. V poslední době počet opilců za volantem neuvěřitelně stoupá.

Proti jednomu takovému, zahájili táborští policisté v závěru tohoto týdne úkony trestního řízení. Řidič, vlastně neřidič (48) z Táborska, s platnou blokací řidičského oprávnění už od roku 2006, se ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla (2,75 promile), vydal krátce po poledni ve čtvrtek 4. srpna ve své Škodě Favorit po silnici v katastru obce Rzavá na Táborsku. Automobil neudržel na komunikaci, porazil směrový sloupek a sjel do příkopu, kde jej zastavila až betonová propust. Byť lehce zraněný, pokusil se z místa nehody utéct. To se mu však díky informacím od svědků nehody a rychlému příjezdu policistů nepodařilo. Zraněného muže převezla záchranka do táborské nemocnice. Tam se za ním vzápětí, díky jeho agresivite, museli vydat i policisté. Ti se navíc na místě postarali i o jeho psa, kterého vezl ve svém vozidle a umístili jej do útulku. Hmotná škoda na automobilu byla odhadnuta na částku 5 000 korun. Škoda na patníku a betonové propusti byla vyčíslena na částku 10 300 korun. Nepoučitelného milovníka volantu tak za toto jednání čeká soud. Mimo jiného je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vyslechnout si může až trest odnětí svobody na dobu od šesti měsíců do tří let.

Další milovník dobrého alkoholického moku a volantu zároveň se objevil dnes ránio v Bechyni. Tam zase devětapadesátiletého řidiče vozidla Volvo, zastavila dnes ráno krátce po čtvrté hodině ranní hlídka bechyňských policistů v Tyršově ulici. Muž se podrobil odbornému měření na alkohol a ejhle. Přístroj ukázal přes 1,2 promile alkoholu v dechu. Také v této věci, podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, je vedeno zkrácené přípravné řízení.

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Luca 

  Reagovat

   

  Přesně tak, souhlasím. Jezdí ožralí a zdrogovaní, protože se jim nic strašného nemůže stát. Zavřít. Pokud někdo někoho ohrožuje zbraní (palnou, bodnou, to je jedno), je potrestaný. Tady nic. Jaký je v tom rozdíl!!! Přísnější tresty, za to je třeba se vzít!

  Vloženo 9.8.2016 08:12:03

 • Entroslav 

  Reagovat

   

  Kdo sedne podnapilý nebo zdrogovaný za volant, toho zavřít ve zkráceném řízení bez pardonu do basy, až zčerná. Když je tak kriplovitý bezmozek, pardon, v tom okamžiku mistr světa, tak ať pyká. Kdyby podnapilí ohrožovali jen sami sebe, tak ať jezdí třeba s pěti promilema, ale oni ohrožují i ostatní, a proto je nutné jejich vyřazení z provozu.

  Vloženo 8.8.2016 21:21:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace