Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Život v právu

  středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

  Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

 • Drahá legrace

  středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Opilý řidič se zákazem řízení zastavil uprostřed kruhového objezdu

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policisté z dopravního inspektorátu v Českých Budějovicích byli přivoláni v sobotu po 21.00 hodině do Bezdrevské ulice, kde došlo k dopravní nehodě. Na místě již byli českobudějovičtí strážníci. Řidič (32 let) z Českobudějovicka řídil osobní automobil značky Škoda Fabia po Strakonické ulici. Jel od sídliště Vltava směrem na sídliště Máj.

 

V levém jízdním pruhu nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a jízdním vlastnostem vozidla a najel na travnatý střed kruhového objezdu, kde zůstal stát. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vznikla škoda na vozidle ve výši 20 000 korun. Strážnici provedli u muže dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem více než 1,8 promile alkoholu v dechu. Muž přiznal, že před jízdou vypil několik piv a také tvrdý alkohol. Policisté pak následnou lustrací zjistili, že má řidič vysloven zákaz řízení a to až do roku 2020. Policisté se nyní případem intenzivně zabývají.

U vozidla se pohyboval muž, kterého strážníci vyzvali k podání vysvětlení. Dvaatřicetiletý muž se snažil strážníky přesvědčit o tom, že vozidlo řídil jeho kamarád. Když řidič údajně nezvládl řízení a zjistil, že s vozidlem již bez cizí pomoci neodjede, ponechal na místě vozidlo i svého spolujezdce a z místa utekl. Přítomný muž však nakonec přiznal, že si historku o útěku řidiče vymyslel. Měl k tomu totiž dobrý důvod. Jak strážníci vzápětí zjistili, tomuto muži byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj navíc ukázala alarmující výsledek. Řidič nadýchal 1,88 a 1,94 ‰ alkoholu. Strážníci celý případ předali do rukou přivolaných policistů. Kromě dalšího šetření okolností dopravní nehody čeká dvaatřicetiletého muže obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Asi si někde přečetl návrh části poslanců k toleranci alkoholu za volantem.

  Vloženo 9.4.2019 06:21:55

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  primitivů přibývá geometrickou řadou, nejenom u nás

  Vloženo 8.4.2019 18:23:22

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace