banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Otrávený kabanos u dětského hřiště na Včelné šetří policie, přivítá jakékoliv informace

otrávená nástraha , Autor: Policie ČR

otrávená nástraha     Autor: Policie ČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policisté z Obvodního oddělení Boršov nad Vltavou prověřují otrávenou nástrahu. Kabanos napěchovaný modrou látkou našla včera nedaleko dětského hřiště na Včelné žena, která ji svému psovi na poslední chvíli vytrhla z tlamy. Neštěstí mohlo být o to horší, že se v místě pohybují i malé děti. Nebezpečného traviče teď hledají policisté.

 

Pejskařka našla uzeninu s modrým jedem v Dlouhých rolích u bytových domů, jen kousek od dětského hřiště. "Člověk, který si dá práci s přípravou takové návnady, aby se zbavil zvířete si možná ani neuvědomuje následky a hlavně to, že se dopouští trestného činu a mohl by ohrozit dokonce i lidský život," komentovala nález na facebookových stránkách obce starostka Včelné Miroslava Stránská.

Obec kontaktovala také policisty, kteří případ prověřují pro možné podezření z pokusu o týrání zvířat. "Nástraha se zatím neznámou látkou bude předána k provedení chemické expertízy a podle jejího výsledku budou policisté stanovovat další postup. Zatím provádějí v místě nálezu a jeho okolí šetření k možné osobě pachatele," uvedla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová.

Výrazně zbarvená látka přitom snadno přitáhne dětskou pozornost a malé dítě může nástrahu i sníst. "V případě nálezu takovéhoto podezřelého předmětu s ním nijak nemanipulujte, přivolejte policii a místo do jejího příjezdu zajistěte tak, aby se k nebezpečné látce nedostaly děti ani zvířata," varuje policejní mluvčí Uhlířová.

Policisté na lince 158 nebo přímo na obvodním oddělení v Boršově nad Vltavou přijmou k tomuto nálezu jakékoliv informace.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace