Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Smíšený pěvecký sbor Schola Všech svatých

    pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  • Velikonoční hraní na kantely

    pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Zobrazit všechny události
 

Pád dubů na elektrické vedení zapálil u Hluboké 2000 metrů čtverečních trávy

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - V sobotu 23. března krátce po poledni byl na operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje ohlášen požár transformátoru u Hluboké nad Vltavou. K požáru v 13:09 hodin vyjeli profesionální hasiči ze stanice České Budějovice a poplach byl vyhlášen také jednotce SDH obce Hluboká nad Vltavou. Tato jednotka byla na místě požáru jako první.

 

Po příjezdu profesionálních hasičů a průzkumu místa události velitel zásahu podal upřesňující zprávu, že po pádu dvou dubů na elektrické vedení došlo k přetrhnutí drátů, pádu transformátoru a následnému požáru trávy na ploše přibližně 100 x 20 metrů. Hasiči požáru uhasili tlumicemi. Na místo se dostavil také pracovník firmy E-on, který elektrické vedení odpojil. Poté mohly jednotky požár dohasit vodou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace