banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Park u českobudějovické Slávie ovládl čarodějnický rej

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Park u kulturního domu Slávie v Českých Budějovicích dnes odpoledne hostil slet čarodějnic. Pro děti bylo připraveno čarodějnické putování, taneční vystoupení, fotokoutek, hry a dílničky, ale také pohádka, věštírna a nakonec i ohňová show. Čarodějnický rej si nenechaly ujít desítky návštěvníků.

 

Lavičky v parku se zaplnily chvíli před půl šestou. O nejrůznější čarodějnické kostýmy nebyla nouze. Se třemi vnučkami v čarodějnickém přišla na slet i Stanislava Martykánová z Českých Budějovic. "Posháněly jsme to různě. Něco je z babiččina šatníku, něco si ušily holky a tatínek koupil klobouky," popsala kostýmy. Letos poprvé se s dětmi na slet ke Slávii vydala i Martina Vrbová. "Kostým máme doma už pár let, koupili jsme ho v bazaru, k tomu růžovou paruku z pouti a klobouk," vypráví. Přestože celé dnešní ráno i dopoledne Budějovice smáčel déšť, na čarodějnický slet se obloha roztrhala a zasvítilo sluníčko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace