Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nadační koncert

    pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Hrají učitelé ZUŠ.

  • Návrat do hotelu Blackout

    pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Park4Dvory zaujal porotce mezinárodní architektonické soutěže

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovický Park4Dvory by mohl zabodovat v soutěži Grand Prix Obce architektů. Je šance, že ho mezinárodní porota vybere do finále letošního ročníku. Někteří z porotců si ho v pátek 13. března přijeli prohlídnout a vyjádřili spokojenost. Po případném úspěchu v této prestižní soutěži, by podoba parku mezi dvěma největšími sídlišti mohla být představena na mezinárodních soutěžních přehlídkách.

 

Jak uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová, park vznikal tzv. na zelené louce od roku 2012, v prostoru bývalých kasáren, které město získalo po několikaletém úsilí bezplatným převodem. „Z dřívější nepěkné lokality tak postupně vzniká atraktivní území pro volný čas, bydlení, kulturu i sport. Park tuto lokalitu vhodně doplňuje a poskytuje zázemí tisícovkám lidí, kteří v jeho sousedství žijí,“ dodal náměstek primátora Ivo Moravec.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace