Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Perníky z Plané nad Lužnicí poputují k papeži Františkovi

ČESKÉ BUDĚJOVICE / PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Součástí audience u papeže Františka v rámci pouti ke cti sv. Mikuláše dne 13. prosince bude i předání mikulášských perníků, které vyrobí dětští uživatelé služeb českobudějovického centra Arpida. Vybraný dětský zástupce Arpidy a českobudějovický biskup Vlastimil Kročil je předají papeži spolu s pivním ležákem, který biskup Kročil požehnal 5. září. Perníky plánské společnosti Rej symbolicky požehnal už při návštěvě závodu v Plané nad Lužnicí v srpnu.

 

Tradiční Plánský perník vyrábí společnost Rej podle rodinné receptury. Je ručně plněný a zdobený. V pondělí 6. listopadu si zdobení vyzkouší i děti v Arpidě a to pod vedením trenéra brankářů u týmu HC České Budějovice Romana Turka a perníkářů společnosti Rej. Ta sušenky a perníky ze své produkce dodá také pro Velvyslanectví ČR při Svatém stolci a mezi sociálně slabé rodiny v Římě.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace