Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Pes pokousal místo druhého psa jeho paničku

Ilustrační foto , Autor: PČR

Ilustrační foto     Autor: PČR

ČESKOBUDĚJOVICKO – Venčení psů může být i nebezpečné, hlavně ve chvíli, když potkáte páníčka, kterého čtyřnohý kamarád neposlouchá, dělá si co chce. Nejhorší je to u agresivních psů jako v případě na Českobudějovicku, kdy pokousaná žena byla nemocná více než tři měsíce.

Těžkou újmu na zdraví z nedbalosti vyšetřují policisté z Lišova. Před čtvrt rokem venčila pětatřicetiletá žena svého psa. Bylo to na volném prostranství. Náhle se objevila jiná žena, ale s větším plemenem. Většímu psu se malý psík nelíbil a okamžitě po něm vystartoval. Majitelka menšího psa začala mít o svého miláčka strach, a tak ho vzala do náručí, v domnění, že to velkého psa odradí. To však většího psa nezmátlo a zaútočil a ženu pokousal. Zranění jí vyřadilo z běžného způsobu života na více než tři měsíce. Policisté nechali vyhotovit znalecký posudek z oboru soudního lékařství, který jim stanovil, že se jedná o těžkou újmu na zdraví.

„V pátek 18. října si majitelka agresivního psa vyslechla sdělení podezření ze spáchání přečinu těžké újmy na zdraví z nedbalosti. Věc je řešena formou zkráceného přípravného řízení, kdy lze předpokládat, že do dvou týdnů o potrestání rozhodne okresní soud. Upozorňujeme všechny majitele svých čtyřnohých miláčků, aby je venčili i na venkově na vodítkách a plně dodržoval obecně platné vyhlášky o volném pobíhání psů,“ dodal tiskový mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace