Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

  pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Komická opera.

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Pestřejší večeře v budějovické nemocnici

Nemocnice České Budějovice. , Autor: www.nemcb.cz

Nemocnice České Budějovice.     Autor: www.nemcb.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Od poloviny července dostávají pacienti v českobudějovické nemocnici pestřejší večeře. Strava je další oblastí, na kterou se vedení největšího jihočeského zdravotnického zařízení soustředilo ve zdokonalování péče.

„V nabídce studených večeří jsou nově zeleninové a ovocné saláty, obložené bagety, bohatší je výběr pomazánek a paštik, ale například i výrobky z cereálií. Ovoce a zeleninu podáváme k večeřím v pestrém složení," přiblížil novinku ekonomický ředitel Nemocnice České Budějovice Martin Bláha.

Před několika lety se vedení společnosti rozhodlo z finančních důvodů pro studenou formu večeří. Pacienti na toto pojetí reagovali kladně, ale i záporně. „V anketách mezi pacienty se stále častěji ozýval požadavek na úpravu jídelníčku studených večeří. Vedení společnosti tak letos rozhodlo o sestavení zcela nového jídelníčku," vysvětlil ředitel Nemocnice České Budějovice Břetislav Shon.

Zástupci nemocnice věří, že nové složení jídelníčku pacienty potěší. Ti se mohou k novince vyjádřit v příštích týdnech formou dotazníkového šetření. Získané informace vyhodnotí nemocniční nutriční terapeuti koncem srpna a využijí je k dalšímu zlepšení stravy v nemocnici.

„Ve všech našich jihočeských nemocnicích dlouhodobě věnujeme pozornost zlepšování podmínek péče. Jejich neoddělitelnou součástí je i stravovací režim, který reaguje na aktuální potřeby pacientů," připomíná hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Anna Marešová  | 

  Reagovat

   

  Jděte s vaším vylepšováním studených večeří k šípku! Stravování v budějcké nemocnici nestojí za nic od doby vytopení kuchyně! Samotný dovoz jídla do nemocnice zvenku je nepochopitelný. Můj muž umíral přes rok na rakovinu, snažila jsem se aby byl doma, ale musel vždy na pět dní na chemoterapii do nemocnice. Mohl jen tekutou stravu, přesto mu každý večer přistálo na stolku 2 krajíce chleba, sýr, salám nebo paštika a jablko! Pan doktor mu sliboval vždy polévku k večeři, ale nějak na to nikdy nedošlo. Každý den jsem tak vozila ze 40 km vzdálenosti kvalitní vývar, který jsem vařila přes noc s různými zavářkami, mléčné koktejly a dokonce i lahve čaje, protože ten nemocniční odmítal. A to prosím upozorňuju, že manžel nebyl nijak vybíravý a před onemocněním jedl všechno. Po této zkušenosti jen pevně doufám, že nebudu péči naší nemocnice potřebovat a když, tak spoléhám na své děti!

  Vloženo 31.7.2013 20:27:38

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace