• Hvězda Betlémská!?

pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

• Pletky s Vlastou

pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

Tvořivé setkání.

Pětigólovou přestřelku v závěru rozhodl Petr Javorek

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Fotbalisté Českých Budějovic si připsali v utkání 25. kola Fortuna národní ligy cenné vítězství nad Znojmem, které porazili v brankově bohatém zápase 3:2. Jihočeši v průběhu první půle dvakrát vedli, ale na trefy Čavoše s Novákem dvakrát bleskově odpověděl hostující Javůrek. Po změně stran se dlouho zdálo, že další gól už nepadne a oba týmy si rozdělí po bodu. S tím se ale nesmířil budějovický záložník Javorek, který v 88. minutě zpracoval přízemní střelu Peška, sám před znojemským brankářem Koukalem se nemýlil a rozhodl o tom, že všechny tři body nakonec přece jen zůstaly doma pod Černou věží – 3:2!

Dynamo je pět kol před koncem soutěže šesté, další utkání sehraje v sobotu 5. května na hřišti vedoucí Opavy, která míří za návratem mezi tuzemskou smetánku.

SK Dynamo Č. Budějovice – 1. SC Znojmo 3:2 (2:2). Branky: 28. Čavoš, 38. Novák, 88. Javorek – 32. a 43. Javůrek. Rozhodčí: Vojkovský – Kotalík, Pochylý. ŽK: 0–2 (Dujmovič, Machuča). Přihlíželo 814 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Staněk – Nitrianský, Havel, Novák, Kladrubský – Čavoš, Javorek – Švantner (71. Táborský), Hašek, Pešek (90. Řezáč) – Mashike Sukisa.