Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Matěj Rak

  neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Seminář argentinského tanga

  neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Písecká porodnice dostala od rodiček výborné vysvědčení

Ilustrační foto. , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

PÍSEK - Porodnici písecké nemocnice označily rodičky jako zařízení, ve kterém se cítí nejvíce spokojené. Vyplývá to z hodnocení projektu Přirozený Porod v Porodnici (PPP), do kterého je Nemocnice Písek zapojena od roku 2014. Písecká porodnice získala prvenství ve spokojenosti rodiček už podruhé za sebou.

 

„Jedná se o ocenění vysokého standardu naší péče. Z certifikátu za vstřícný přístup k rodičkám a ocenění za vzornou spolupráci na projektu PPP máme radost," uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan. V Písku se každoročně narodí téměř 1000 dětí. Porodnice je také certifikovaným perinatologickým centrem. Rodí se zde anebo jsou sem transportovány nedonošené děti od 32. týdne. Je i akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání.

Projekt Přirozený Porod v Porodnici (PPP) realizují přední český web o těhotenství a mateřství Babyweb.cz a Kvalita očima pacientů – realizátor dlouhodobého projektu měření kvality zdravotní péče prostřednictvím zkušenosti a spokojenosti pacientů. Je do něj zapojeno 17 tuzemských nemocnic.

Smyslem projektu PPP je šíření myšlenky, že v porodnici lze rodit přirozeně a přitom bezpečně, vlídně a s respektem k individuálním potřebám rodičky i novorozence, při zachování co nejpřirozenějšího a nejintimnějšího prostředí, s laskavou pozorností, jaká tomuto neopakovatelnému a jedinečnému okamžiku přísluší. Cílem projektu PPP je plošné zlepšení standardu porodní péče v Česku.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Václav Kozma 

  Reagovat

   

  Nevím, kdo co od nemocnice čekáte. Po těžké operaci páteře na neurochirurgii v Českých Budějovicích jsem byl po čtyřech dnech, ještě v trochu dezolátnim stavu, převezen do písecké nemocnice. Už dávno po obědě na mě čekal výborný teplý oběd a velmi ochotný personál. Vybavení lůžkové části rehabilitačního oddělení je na vysoké úrovni, hlavně co se technické části týče, která je pro méně pohyblivé pacienty hodně důležitá! Příjemné prostředí s vánoční výzdobou příjemné a ochotné sestřičky a odborná lékařská péče, to vše znamená, že za mě dostává písecká nemocnice jedničku i v případě, že jsem na porodnici ještě neležel a nejspíš ani nebudu. V krajské nemocnici České Budějovice, až na malé výjimky, také vše ok. Když to shrnu, zdravotnictví v České republice se rychle a hodně lepší! Ale, a to není jenom ve zdravotnictví, vše je o lidech!

  Vloženo 8.12.2018 13:17:34

 • Vladimír 

  Reagovat

   

  Zajímavé je to, že skoro každý na píseckou nemocnici nadává (možná ta porodnice je ještě ok), ale pořád se prezentuje jako nejlepší. To mi hlava nebere.

  Vloženo 8.12.2018 07:51:16

  • Luci 

   Reagovat

    

   Přesně tak.Taky si říkám,že tam už je v pořádku asi jen ta porodnice.Nebo spíš tam jsou lidi ještě lidmi.

   Vloženo 8.12.2018 08:08:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace