Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tradiční benefiční vánoční koncert

  pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

 • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

  pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Po celé republice se šíří falešná sbírka pro neslyšící

JIŽNÍ ČECHY – Zřejmě organizovaná skupina osob provozuje falešnou sbírku pro neslyšící, která se postupně šíří po celém Česku. Jeden z případů, kdy falešný neslyšící žádal o příspěvek se sbírkovou listinou, se stal v úterý v Českých Budějovicích.

 

„V úterý bylo důvěryhodnou osobou našemu pracovišti oznámeno, že kolem poledne byla v restauraci KARLA IV. v rychlém občerstvení v Českých Budějovicích tato osoba kontaktována mladým mužem (jevil se jako neslyšící osoba), který ji předložil listinu a chtěl finanční příspěvek,“ řekla Jaroslava Pupíková, krajská koordinátorka Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Záležitost byla předána policii a organizaci ASNEP, která potvrzuje, že jde o falešnou sbírku. Ta se prošetřovala již v létě loňského roku.

Rovněž  organizace Handicap International, kterou mají podezřelé osoby uvedenou na formuláři, jim potvrdila, že takové sbírky nikde v Evropě nerealizuje.

Pokud se s falešnými iniciátory sbírky pro neslyšící setkáte, volejte linku 158. V příloze je fotografie sbírkové listiny, která koluje po různých místech v Česku.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Hanka 

  Reagovat

   

  V pátek před Velikonocemi mi mladík (asi 17 let) gestikuloval do obličeje s podobnou listinou a byl neodbytný. Bohužel jsem se nechala oklamat, snad k tomu přispělo i to, že sama neslyším na jedno ucho. Je to hyenismus první třídy, prosím dávejte si na podobné hyeny pozor!!!

  Vloženo 23.4.2015 10:05:29

 • blanka 

  Reagovat

   

  Asi v listopadu jsem takového člověka pomalá před Kauflandem v CB.Taky se jevil jako neslyšící, nejdřív jsem si myslela ze je o jakousi petici tak jsem si to chtěla precist ,vrazil mi to do ruky a to už mi bylo divný ,když jsem zjistila ze jde o vybirani a ze ta lidi dávají minimum 200,-...tak to jsem si řekla ze to nedam.. Tak jsem vytáhla jen par drobných a tak kyselém obličej jsem dlouho neviděla......kdyby to byla jakákoliv charita ,jsou řadí za každou korunu.....no...a ted jak ma člověk poznat ze jsou ty pouliční výběrčí poctivý:-(

  Vloženo 25.1.2015 07:13:28

 • Andrea 

  Reagovat

   

  navštívili i McDonald v Táboře a spoustu lidí i se mnou jim přispěla ...
  Pro dobrotu na žebrotu ...

  Vloženo 24.1.2015 17:32:53

 • görschel jiří 

  Reagovat

   

  kriplove kis jis do toho

  Vloženo 24.1.2015 12:00:13

 • honza 

  Reagovat

   

  to jsou hajzlove to neni ani mozny jak jsou ty lidi zly na sebe

  Vloženo 24.1.2015 10:51:37

  • Růžena 

   Reagovat

    

   Před chvílí jsem naletěla v metru mezi stanicemi Anděl a Radlická. Došlo mi to hned v zápětí po tom,co jsem neměla žádaných 100kč, ale jen 50,dotyčný mladík mi ukazoval,že mi z kapsy dá nazpátek. Po tom, co jsem se po něm několikrát ohlédla, urychleně vystoupil, asi na stanici Hůrka. Mrzí mne, že jsem takový trouba.

   Vloženo 31.5.2015 14:18:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace