Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Po vedru přijdou silné bouřky s kroupami

Ilustrační foto , Autor: Jiří Řeháček

Ilustrační foto     Autor: Jiří Řeháček

JIŽNÍ ČECHY – Stále přetrvává nebezpečí požárů a extrémních teplot. Dnešní tropické vedro vydrží až do osmi večera. Lidé respektovali zákaz jihočeského hejtmana o rozdělávání ohňů v přírodě a spalování látek na volném prostranství. Stále nesmějí vyjíždět parní jindřichohradecké lokomotivy.

Podle informací tiskové mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů hořela na sedmi místech jen tráva, která byla rychle uhašena. Bylo to například na Táborsku v Táboře a Chotovinách nebo na Jindřichohradecku v Deštné nebo na Českobudějovicku v Dobšicích.

Dnes bylo nejtepleji v Českých Budějovicích a v Písku. Až teprve v pondělí dopoledne meteorologové varují před silnými bouřkami s vydatným deštěm a krupobitím.

Krupobití se už včera přehnalo přes západní Francii a severozápadní Německo. U Hannoveru padaly ledové koule o velikosti tenisáku. V pondělí už od druhé hodiny odpoledne platí výstraha, že přijdou silné bouřky, které by měly vydržet až do ranních hodin.  

Nejvyšší jihočeská teplota byla dnes odpoledne v Českých Budějovicích a v Písku, kdy se rtuť vyšplhala na osmatřicet stupňů, dále o jeden stupeň méně zaznamenali v Táboře, Milevsku, Prachaticích a o dva nižší byla ve Strakonicích, Jindřichově Hradci a v Českém Krumlově.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace