banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Počasí znepříjemňuje jízdu autem - kde je třeba si dát pozor?

Dnešní vánice na Budějovicku

Dnešní vánice na Budějovicku

JIŽNÍ ČECHY - Silný vítr a sněžení. Tak by se dalo popsat dnešní počasí v Česku. Tato neděle je bohužel také plná dopravních nehod, ťukanců i kolon, které způsobily havárie. Většinou řidiči způsobí nehodu tím, že nepřizpůsobují jízdu stavu vozovky. Kde byste si měli v rámci Jihočeského kraje dávat pozor nejvíc?

 

Silnice na jihu Čech jsou sjízdné jenom se zvýšenou opatrností. Sinější sněhové přeháňky se vyskytují především na Táborsku podle informací ČTK. Meteorologové připouští i možnost bouřek. Od severozápadu dosahuje vítr síly až 70 kilometrů za hodinu. V nadmořských výškách od 400 metrů se na silnicích mohou tvořit sněhové jazyky a závěje.

Sněhové jazyky jsou hlášeny momentálně na silnici 4 u Vimperka směrem na Strážný. Možnost sněhových jazyků v polohách nad 300 metrů nad mořem ohrožuje řidiče také na silnici 4 u Malenic na Strakonicku, jde o úsek Čkyně - Volyně.

Dávejte ještě pozor na ledovku na silnici 20 v obcích Sedlice a Velká Turná na Strakonicku, jde o pět kilometrů zledovatelé vozovky. Zledovatělá plocha se objevuje také na silnici 145 mezi obcemi Svatá Maří, Šumavské Hoštice - délka 4.4 km.

Jezděte opatrně!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace