banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

 • Zámecký park v Červeném dvoře

  Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

  Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 

Podnikatel je ve vazbě. Panovaly obavy, že chystá útěk do zahraničí

JIŽNÍ ČECHY - Ke konci dubna obvinila policie 44 letého podnikatele, který v letech 2014 až 2016 působil jako jednatel firmy se sídlem v Praze, poté v Písku a nakonec v Domažlicích. Je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu poškození finančních zájmů Evropské unie a dvojnásobného přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Svým jednáním způsobil škodu za více než 35 milionů korun. Policie uvádí, že zadržení obviněného bylo nevyhnutelné, jelikož panovalo důvodné podezření, že bude chtít utéct do zahraničí a vyhnout se tak trestnímu stíhání.

 

Muž v roce 2014 podal jako jednatel firmy žádost o poskytnutí dotace ve výši přesahující 41 000 000 korun. V podmínkách poskytnutí dotace bylo mimo jiné uvedeno, že po dobu realizace projektu, na který dotaci získal, vytvoří v obchodní korporaci nová pracovní místa. To obviněný také učinil, ovšem podvodným způsobem.

Vytvořil totiž čtyři pracovní místa, v nichž figurovaly čtyři osoby. Tři z nich obviněný osobně znal, ovšem jako zaměstnanci u něj nikdy nepracovali. Jako svou zaměstnankyni uvedl i bývalou přítelkyni, která ve firmě také nijak nefigurovala. Dále úmyslně uvedl nepravdivé údaje o fakturačním plnění vůči zahraničnímu odběrateli, který měl sídlo na Seychelských ostrovech, i když ve skutečnosti se žádné obchodní transakce s touto firmou neuskutečnily. Obviněný vystavil podvodně faktury v řádech desítek milionů korun.

Dále uvedl vědomě nepravdivé údaje v daňovém přiznání za zdaňovací období v roce 2014 i letech následujících. Do daňových přiznáních zahrnul daňové doklady přijaté a vydané od zahraničních i tuzemských společností, s nimiž plnění nebyla nikdy realizována, některé z uvedených subjektů ani neexistovaly.

Muž svým jednáním napáchal mnohamilionové škody. Možná nečekal, že si na jeho skutky posvítí jihočeští kriminalisté, a spadne klec. V tomto případě doslovně, muž teď putoval do vazby.

Díky pečlivosti kriminalistů, výborné znalosti v dané problematice, a odhodlání zločin porazit, je na poli hospodářské trestné činnosti opět o jednoho podvodníka méně.

 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Amatér, takhle se nechá sebrat pro pár milionů. Bureš nebo Krejčíř, to jsou jiní machři.

  Vloženo 4.5.2018 16:49:12

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kam se hrabe na Babise..

  Vloženo 4.5.2018 11:56:37

 • Milan 

  Reagovat

   

  Kdo umí umí a odvážnému štěstí přeje :-)

  Vloženo 4.5.2018 11:40:55

 • Bureš 

  Reagovat

   

  Takový náš jihočeský Bureš... Někdo sedí, jiný vládne :(

  Vloženo 4.5.2018 10:15:26

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace