Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country tancování

    středa 20.11 10:00 - Písek, KD

  • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

    středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

    Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

Podnikatel si podvody přišel na 17 milionů

Ilustrační foto. , Autor: www.google.cz

Ilustrační foto.     Autor: www.google.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Americký sen o milionářském a bezproblémovém životě předváděl v jihočeské metropoli třiatřicetiletý muž. Na veřejnosti vystupoval jako úspěšný obchodník s nemovitostmi. Jezdil v luxusních autech, kupoval si drahé věci a penězi skutečně nešetřil. Také nemusel. V období čtyř let (2008 – 2012) získal podvodem bezmála sedmnáct milionu korun.

Podvodník, který je již vyšetřován ve vazbě, si půjčkami vydělával na svůj velmi nákladný život. Mimo to, že si ve svém luxusním autě nebo v restauracích půjčoval od lidí, si také půjčil od bankovního domu částku 3 300 000 korun.

Rovněž požádal o hypotéční úvěr na nákup nemovitosti. Smlouvu o koupi bytu však padělal. Původní cenu 1,5 milionu pozměnil na 3,3 miliony a číslo účtu prodávajícího nahradil svým. Jakmile byly peníze poskytnuty bankovním domem a ocitly se na jeho účtu, použil je pro svoji potřebu. O úvěr zažádal, ačkoliv věděl, že není schopen vinou mínusového podnikání a exekucím splácet ani měsíční splátky.

Fyzickým osobám vystavoval i důvěryhodně se tvářící směnky. Kriminalisté se domnívají, že podvodně opatřené miliony spotřeboval především jeho nákladný způsob života. Jak zjistili, mnohatisícové částky, utrácel v nočních klubech a těm, kteří jej upomínali o dluhy, vyhrožoval, že peníze nevrátí nikomu z těch, kdo bude mluvit na policii.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace