Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nadační koncert

    pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Hrají učitelé ZUŠ.

  • Návrat do hotelu Blackout

    pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Podváděla ve velkém. Zpronevěřila stovky tisíc

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Podnikavá žena si přišla na stovky tisíc korun. Ovšem neoprávněně a většinou na úkor zaměstnavatelů, kolegů nebo cestovní agentury.

 

Už vloni v červenci si měla objednat zájezd v hodnotě pětasedmdesáti tisíc korun. Agentuře ukázala ofocený elektronický příkaz k úhradě. Platbu potom stornovala.

Také jako administrativní pracovnice vybrala více než 693 tisíc korun, které použila pro vlastní potřebu. Ani to jí nestačilo a dále podváděla s šeky, které předkládala jako pravé. A používala je i po ukončení pracovního poměru. Mimo jiné si přisvojila několik desítek stravenek, které měla rozdělit zaměstnancům firmy.

V dalším zaměstnání se dostala do systému vkladů a hodlala měnit údaje na fakturách. Minimálně ve čtyřech případech přepsala platná čísla bankovních účtů. Způsobila tak škodu za více než 465 tisíc korun.

„Případ nejprve vyšetřovali českobudějovičtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality. Po zjištění, že se žena dopustila rozsáhlých trestných činů zpronevěry a že byla v minulosti za stejné skutky trestána, předali spisový materiál svým krajským kolegům,“ doplnil tiskový policejní mluvčí Milan Bajcura. Stíhání je vedeno nevazebně.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace