Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Beseda.

 • Bachata pro začátečníky

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Podvodníci si přišli na více jak jedenáct miliónů. Teď je čeká soud

JIŽNÍ ČECHY - Muže a ženu obvinili jihočeští kriminalisté ze zvlášť závažných zločinů podvod a úvěrový podvod. Se svými kumpány sjednávali stavební úvěry, peníze si však nechávali pro sebe.

Jihočeští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality v těchto dnech zahájili trestní stíhání dvojice (muž 31 a žena 35 let) jako organizátorů zvlášť závažných zločinů Úvěrový podvod a Podvod. Svým obětem, slibovali zhodnocení jejich vložených investic. V polovině roku 2012 si ke své protiprávní činnosti zajistili další osoby, které napříč Jihočeským krajem měly přesvědčovat vybrané občany k uzavření úvěrů a meziúvěrů ze stavebního spoření a k uzavření nových smluv téhož spoření.

Zájemcům postupně připravili dokumentace o fiktivním zaměstnání a příjmech nebo fiktivní smlouvy k převodu bytu. Na základě těchto písemností byly pak žadatelům ze strany stavební spořitelny a bankovních ústavů poskytnuty finanční prostředky. Organizátoři si je vzápětí od těchto osob převzali, přislíbili úhradu pravidelných splátek a celkové splacení úvěru. To však nesplnili a nikdy peníze nesplatili.

U všech osob praktikovali stejný scénář a postupně si během několika měsíců přišli na více jak 11 000 000 korun.

Jejich trestní stíhání je vedeno na svobodě. Pokud je soud uzná vinnými, podle trestního zákoníku jim za způsobenou škodu velkého rozsahu hrozí trest odnětí svobody od pěti do deseti let. 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jan 

  Reagovat

   

  tak tak, souhlasím s anonymem.

  Vloženo 24.9.2016 07:53:29

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Vzhledem k zavřené diskusi v jiném článku, píše zde: Pane Klíma a Bouzek, běžte oba k šípku. Na Vaše odlištělé a sluníčkářské názory není nikdo zvědavý.

  Vloženo 24.9.2016 07:12:50

  • Placená inzerce 

   Reagovat

    

   Když si někdo zaplatí za své sliby, tak soudí, že mu jeho sliby nebude nikdo kritizovat či hanit. Obchod je obchod, tak nevím co je na tom nepochopitelného.

   Vloženo 24.9.2016 10:06:42

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace