Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Den s Lesy ČR

  neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

  Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

 • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

  neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Pohřešovala přítele. Zavřeli ho v Německu za neuhrazenou pokutu

JIŽNÍ ČECHY - Poučný případ řešili koncem týdne jihočeští policisté. Žena na linku 158 oznámila svoji obavu o 39 letého přítele, který odjel za prací do Německa a neozval se. Do Německa se vydal prvního května nad ránem, mířil vlakem do Hannoveru. Jeho šéf na něho čekal na nádraží, ale nedočkal se, telefon pohřešovaného prozváněl, ale telefon nikdo nezvedal. Ukázalo se, že muž se z pohřešovaného stal vězněm.

 

Policisté ověřili, že muž skutečně vlakem odcestoval přes Hřensko do Drážďan a měl pokračovat do Hannoveru, kam však nedorazil. Naštěstí se nestal obětí trestného činu, ani svoji vystrašenou přítelkyni neopustil, ale také se zrovna brzo domu nevrátí.

Pohřešovaný muž totiž v Německu v loňském roce dostal pokutu ve výši 700 Eur a tu nezaplatil. Při vystoupení z vlaku v Drážďanech byl pravděpodobně náhodně policisty kontrolován a zadržen. Vzhledem k tomu, že pokutu nezaplatil, byla mu pokuta přeměněna na náhradní trest odnětí svobody. Trest, kterého mohl být ušetřen, si odpykává ve věznici v Drážďanech.

 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • petr 

  Reagovat

   

  V Německu se s tím nemažou. Jedeš rychle, zaplatíš za to. To u nás jsou neustálé diskuse nad tím, jestli se má rychlost měřit, jestli nejsou pokuty moc velké, někteří experti se ohánějí demokracií.

  Vloženo 5.5.2019 17:54:07

  • All 

   Reagovat

    

   Však kdo ty výdaje z věznice zaplatí? Udělal škodu kterou neuhradí a ještě občanům udělá další škodu. To je bohužel demokracie.

   Vloženo 5.5.2019 22:26:23

   • XXX 

    Reagovat

     

    Prosím Vás, tady by nejen že škodu neuhradil, ale ani by si nešel sednout.

    Vloženo 6.5.2019 08:47:10

 • Nick 

  Reagovat

   

  A tak to má být!

  Vloženo 5.5.2019 15:49:52

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace