banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Poslední květnový den startuje ZUŠ Open, města ožijí uměním

ZUŠ Open , Autor: Zdeňka Hanáková

ZUŠ Open     Autor: Zdeňka Hanáková

AKTUALIZOVÁNO - 28.5.2019 23:04

JIŽNÍ ČECHY – Na přelomu května a června vypukne v celé republice radostná oslava umění všeho druhu. Začne happening základních uměleckých škol ZUŠ Open. Letos jde už o třetí ročník. Malí umělci opět vnesou hudbu, tanec, divadlo či výtvarné umění do veřejného prostoru.

 

V Českých Budějovicích proběhne celodenní program ZUŠ Open v pátek 31. května na velkém pódiu na Sokolském ostrově, který společně připravují ZUŠky celého Jihočeského kraje. V průběhu dne vystoupí nejlepší soubory, sbory i sólisté. Vrcholem programu bude společné vystoupení patronky projektu, pěvkyně Magdaleny Kožené, která zde zakončí svou cestu po akcích ZUŠ Open.

Za zmínku stojí i výstava v prostorách krajského úřadu, kde se představí 17 jihočeských „zušek". Děti zde prezentují všechny aktivity svých škol. K vidění budou výtvarné práce malých umělců, ale i neobvyklé masopustní masky nebo loutky. Výstavu doplní například i texty a fotografie, které zachycují výjimečné úspěchy či akce, spolupráce s městy i s dalšími organizacemi.

V Českém Krumlově se v pátek odpoledne úderem 15. hodiny setká veřejnost s uměním téměř na každém kroku. Žáci místní ZUŠ zaplní uměním různé kouty města na mnoha stanovištích. Jindřichovo Hradcem zase projde průvod hudebníků, výtvarníků, divadelníků a tanečníků, který oživí celé město. Pestrý program proběhne i v dalších městech kraje.

Na letošním celostátním happeningu ZUŠ Open spojí své síly 420 základních uměleckých škol. Akce, na které spolupracuje i řada kulturních institucí jako Pražské jaro či Smetanova Litomyšl, je co do počtu účinkujících největší kulturní událostí v České republice. Do jednotlivých vystoupeních ZUŠ Open se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace