Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Pošta za sledování doručovatelek pomocí GPS zaplatila pokutu 80 tisíc

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

AKTUALIZOVÁNO - 28.7.2013 14:23

Česká pošta přestala plošně sledovat své zaměstnance pomocí GPS navigace. Úřad na ochranu osobních údajů ji za to pokutoval 80 tisíci korunami. Projekt za osm milionů korun na zkvalitnění služeb se dnes využívá jen minimálně. Ještě před půl rokem nosily pravidelně skoro všechny poštovní doručovatelky GPS lokátory.

Původně se GPS zařízení využívalo u reklamací, kdy si lidé stěžovali, že u nich pošťačka vůbec nezvonila. To dnes nejde, když lokátory nosí jen výjimečně. 

Česká pošta je státní firma, která nesmí využívat plošně GPS u doručovatelek a hlavně musí jinak zpracovávat získaná data. Ty nesmí sledovat v reálném čase a spojovat je s konkrétním jménem. Data se vyhodnocují až zpětně, chodí z centrály už přepsané do podoby konkrétních doporučení. Česká pošta stále využívá GPS lokátory, ale značně omezeně. To však Úřadu na ochranu osobních údajů nestačí. Bude její jednání dál zkoumat. Naopak pošta se chce kvůli sporu ještě obrátit na správní soud.

Jiří Řeháček

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace