Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Potápěči našli utonulého, kvůli němuž zahynul i jeho zachránce. U jezu bude nově kruh a cedule

AKTUALIZOVÁNO - 8.6.2016 14:44

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ještě neuběhl od hrozného neštěstí na Malém jezu ani týden a lidé ve městě stále debatují o tom, jak mohlo dojít k takové tragédii. V neděli odpoledne zachraňoval osmadvacetiletý muž z Táborska tonoucího u Malého jezu, ale sám přitom zahynul. Lékařům se muže nepodařilo úspěšně resuscitovat. Podle čerstvých informací potápěči konečně dnes kolem dvanácté hodiny našli tělo, jež by mělo patřit utopenému cizinci středního věku. Na událost se rozhodlo zareagovat i Povodí Vltavy.

 

„Na místo dáme záchranný kruh s lanem a výstražnou ceduli, která informuje o nebezpečí vstupu do vody," informoval mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. V minulosti již Povodí Vltavy umisťovalo záchranný kruh k jezu dvakrát, vždy však krátce nato jej někdo ukradl. Cedule s kruhem se na místě nyní objeví záhy, Roldán odhaduje, že v průběhu několika dnů. „Bohužel proti krádežím se kruh nedá zabezpečit lépe, musí být volně přístupný, aby plnil svou funkci," doplnil Roldán.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace