Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

    pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Komická opera.

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Pozor! V oběhu jsou stovky padělaných jízdenek

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kde a od koho se v Českých Budějovicích vzaly stovky padělaných jízdenek na MHD, to vyšetřují již několik dnů kriminalisté. Policisté spolupracující s dopravním podnikem města zatím zjistili, že neznámý pachatel či skupina pachatelů si opatřuje znehodnocené lístky MHD, které následně "vyperou“. Z jízdenky odstraní označení data a času, zmizí natisknuté červeno-modré údaje z označovače v autobuse či trolejbuse. Upravená jízdenka je pak dána k dalšímu prodeji.

Podle informací z dopravního podniku tímto způsobem znehodnocené a znovu označené jízdenky revizoři poznají. Tisk na upravené jízdence se nezbarví do červeno-modra, ale zůstane pouze červený. Zároveň revizoři používají speciální fix, který jednoznačně odhalí upravenou jízdenku. V této souvislosti dopravní podnik zavedl nové ochranné prvky na jízdenkách, které pomohou jednoznačně a rychle odhalit upravené jízdenky. Uživatelé upravených jízdenek si musí být vědomi toho, že při odhalení revizorem uhradí přirážku k jízdnému, která v současné době činí 1 500 korun.

Kriminalisté při první razii zajistili zhruba tři sta jízdenek ve dvou prodejnách „potraviny – večerka" v Českých Budějovicích a pátrají po dodavateli upravených jízdenek.

Je možné, že takto upravených či padělaných, ale především neplatných jízdenek je v oběhu několik tisíc. Kriminalisté proto varují veřejnost. Podezřelý je například prodej jízdenek z výdejního automatu, pokud jsou nabízeny v kamenném obchodu či nějakém stánku. Další podezřelou okolností je prodej jízdenky, která nebyla vytržena z aršíku, nebo nese známky opakovaného použití.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace