banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Prázdninovou dopravu v Budějovicích zahustí úpravy křižovatky u výstaviště

Křižovatka u výstaviště
 , Autor: Jana Urbanová

Křižovatka u výstaviště     Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Řidiči v krajském městě se musí připravit na další omezení v dopravě. Po tři červencové víkendy budou pracovníci Ředitelství silnic a dálnic frézovat povrch na frekventované křižovatce ulic Na Dlouhé louce a Husova. V rámci úprav také přibude další odbočovací pruh směrem na sídliště Máj. Práce začnou v sobotu 6. července.

 

Křižovatka u českobudějovického výstaviště je jedním z nejvytíženějších dopravních uzlů ve městě a denně tudy projede bezmála 60 tisíc aut. Chystané práce by měly zlepšit plynulost dopravy. "Bude se tam rozšiřovat jeden odbočovací jízdní pruh vlevo směrem na Máj, z Dlouhé louky by tak byly čtyři pruhy. Dva rovně na Písek a dva odbočovací směrem k Máji," upřesnil úpravy náměstek českobudějovického primátora Viktor Lavička. Kromě dalšího pruhu dostane silnice také nový povrch.

Dlouhá louka je zároveň hlavním tahem do Rakouska a její částečná uzavírka se tak dotkne především prázdninových řidičů. "Je to v termínech a víkendech, kdy budou České Budějovice tranzitním městem lidí, kteří budou směřovat na jih na dovolenou," dodal Lavička. Proto se opravovaný úsek neuzavře úplně. V místě dojde pouze ke zúžení silnice a omezení rychlosti.

Uzavírka je naplánovaná na tři po sobě jdoucí červencové víkendy. Ve dnech 20. a 21. července pak bude křižovatka zcela uzavřena pro MHD.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace