banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Přeneste se do minulosti. Muzejní noc představí pravěk i raný středověk

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na 6. červen 2014 připravuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích svou tradiční Velkou Muzejní noc. Netradiční však bude nejen místo konání – areál Žižkova rodiště v Trocnově, ale zejména téma letošní muzejní noci, kterým je cesta do oživeného pravěku a raného středověku.

Od 17 do 22 hodin se návštěvníci mohou nejen podívat do mezolitické osady z 8. – 7. tisíciletí př. n. l., ale i zapojit se do tehdejšího běžného života. V rámci programu Jihočeské muzeum nabídne odlévání bronzů z doby bronzové, kování keltských i středověkých železných nástrojů či raně středověká řemesla z 9. století n. l., jako je výroba keramických nádob, tkaní látek nebo příprava tehdejších jídel. Na závěr pak bude rekonstruován raně středověký pohřeb v mohyle. Všechny činnosti okomentují odborníci ve formě krátkých přednášek. Program doplní představení divadla Studna a vystoupení skupiny Rí-Ra, která jej završí irskými tradicionály.

Muzejní noc bude také doplněna o doprovodný program s názvem Cesta do minulosti, ve kterém mohou účastníci napříč předváděnými aktivitami a se speciálním cestovním pasem navštívit doby dávno uplynulé. Díky splněným úkolům a orazítkovanému pasu se mohou těšit na malou cestovatelskou odměnu a certifikát úspěšného cestovatele.

Na programu Muzejní noci Jihočeského muzea v Českých Budějovicích se podíleli studenti Filosofické fakulty Jihočeské univerzity a Archeopark Netolice.

Všichni návštěvníci Muzejní noci mají vstup zdarma.

Zajištěna bude i autobusová doprava. V 16.15 hodin odjíždí autobus od budovy muzea v Dukelské ulici, zpět do Českých Budějovic se vrací ve 22.00 hodin. Cena jízdenky: 40 Kč na osobu.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace