Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Matěj Rak

    neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Seminář argentinského tanga

    neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Prezident Miloš Zeman má nejraději čerstvý chléb se škvarky

Prezident republiky přislíbil podporu tuzemským výrobcům potravin.  , Autor: Hana Novotná

Prezident republiky přislíbil podporu tuzemským výrobcům potravin.     Autor: Hana Novotná

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Země živitelka otevřela své výstavní brány. První den byl Dnem českých pekařů a cukrářů. Nejhezčí dožínkový koláč byl z Klatovské pekárny. Prezident republiky přislíbil podporu tuzemským malým a středním výrobcům potravin.

V zahajovací den zemědělsko-potravinářské výstavy Země živitelka proběhl již tradiční Den českých pekařů a cukrářů. Výstavu dožínkových koláčů si se zájmem prohlédl také prezident republiky Miloš Zeman, který v zahajovacím projevu přislíbil podporu tuzemským výrobcům potravin. V diskuzi s pekaři se přiznal, že mezi jeho oblíbené pochoutky patří kvalitní čerstvý chléb se škvarky.

Vítězem tradiční pekařské soutěže O nejhezčí dožínkový koláč se v letošním roce stala Klatovská pekárna. Ceny za krásné výtvory českým pekařům osobně předával ministr zemědělství v demisi Miroslav Toman. Ten přislíbil pekařům větší ochranu českého trhu a podporu malým a středním výrobcům. Zároveň je vyzval, aby si vzájemně nepodráželi ceny při vyjednávání s obchodními řetězci a neprodávali zboží pod cenou. „Musíme se přestat bát pojmenovat věci pravými jmény a musíme obchodníkům říct, já vám zboží nedám, protože mi nedáte cenu, kterou potřebuji,“ apeloval na pekaře Miroslav Toman.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace