Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Při GP Tábora byly k vidění skvělé výkony

AKTUALIZOVÁNO - 24.7.2013 22:09

TÁBOR - Atletický svátek začal ve středu 24. července v Táboře. Úderem sedmnácté hodiny, byla zahájena VC Tábora a Memoriál Ing. Jana Pána. Slavnostního zahájení, se společně ujali starosta Tábora Jiří Fišer a ředitel závodu David Bor.

Hned po proslovech přišel první bonbónek. Ten se neodehrával na atletickém oválu ale přímo nad hlavami diváků, kteří se na atletickou velkou cenu přišli na táborský Stadion Míru podívat. A opravdu bylo na co koukat. Divákům se předvedl táborský rodák Martin Šonka. Vojenský pilot české armády a také jediný český zástupce v závodech Red Bull Air Race, kterých se účastní patnáct nejlepších akrobatických letců světa.

A pak už se atletická klání rozběhla naplno. A výkony diváci u Jordánu viděli opravdu světové. Předvedl ho aktuálně nejlepší český koulař Jaroslav Prášil, který své náčiní poslal za hranici 21 metrů. Výkon 21,21 m je nejlepším evropským výkonem letošního roku a pátý nejlepší pokus světových tabulek aktuální sezony. Nejzajímavější podívanou přinesly oba závody Memoriálu Ing. Jana Pána v běhu na osm set metrů. Mezi ženami nebylo těžké hledat favoritku. Lenka Masná ovšem spíše než se soupeřkami bojovala s chronometrem o limit na světový šampionát do Moskvy. Nakonec se jí to o vteřinu podařilo. V mužské části předvedli strhující podívanou slovenští půlkaři Jozef Repčík a Jozef Pelikán. Druhý jmenovaný a šestinásobný vítěz táborského memoriálu, se musel sklonit před svým reprezentačním kolegou, který ho nejen připravil o sedmé vítězství, ale i o rekord stadionu.

Podrobnou reportáž z táborského atletického svátku najdete v příštím vydání Týdeníku Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace