Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Při likvidaci požáru stodoly v Ločenicích hasiči našli mrtvolu

ČESKOBUDĚJOVICKO - Krátce po půlnoci dnešního dne, byl na operační středisko HZS nahlášen požár stodoly v Ločenicích (část Nesměň) na Českobudějovicku.

K požáru samostatně stojící stodoly vyjeli profesionální hasiči ze stanic Trhové Sviny, Kaplice a Český Krumlov včetně automobilové plošiny. Navíc byly svolány jednotky SDH obcí Ločenice, Trhové Sviny, Velešín a Svatý Ján nad Malší. Na požářiště se dostavili také dobrovolní hasiči obce Nesměň.

Ve stodole měli majitelé několik autovraků a čtyřkolku. Zároveň zde bylo uloženo několik kanystrů s chemickými látkami různého druhu, které rozvoj požáru velmi urychlily, takže stodola v době příjezdu hasičů hořela v plném rozsahu. Jednotky ihned po příjezdu zahájily hasební práce a současně zabraňovaly, aby se požár nerozšířil na rodinný dům, který stál přibližně 20 metrů od hořící stodoly.

Z domu hasiči evakuovali čtyři osoby. Ženu si převzala ZZS a transportovala ji do nemocnice, tři děti neutrpěly žádná zranění. Po likvidace požáru, která trvala hasičům zhruba tři hodiny, nalezli v požářišti ostatky mrtvé osoby. Šetření příčiny vzniku požáru a příčiny úmrtí nalezené osoby bude pokračovat v následujících dnech. Vzniklá škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace