Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Proběhněte se Zeměrájem naboso o ceny! Už příští víkend

KOVÁŘOV – Zážitkový park Zeměráj u Kovářova, jen pár kilometrů nad Milevskem, přivítal od červnového otevření tisíce návštěvníků. Z procházky přírodním areálem s vesničkou starých Slovanů a spoustou neobvyklých aktivit včetně stezky, po které se jde naboso, jsou návštěvníci nadšení. Na první zářijový víkend připravil Zeměráj závod v běhu naboso. V jižních Čechách bude mít takový závod pravděpodobně premiéru. Organizátoři ze Zeměráje alespoň o jiném běhání naboso nevědí.

Návštěvníci parku se do závodu mohou zapojit za desetikorunu a vyhrát pěkné ceny. Připraveny budou různé délky závodních tratí, ze kterých si vyberou dospělí i děti. Dále budou probíhat soutěže ve tvoření bosýma nohama a všichni si samozřejmě mohou projít jedinečnou kilometr dlouhou stezku naboso u užít si všechny další atrakce Zeměráje. Pro děti bude připraveno vystoupení kouzelníka Ondráše vždy od 11, 14 a 16 hodin.

Chození i běhání bez bot po nerovném terénu je zdravé, uvolňující, nabíjí energií a radostí. Prostřednictvím nohou se tak dostaneme opět do přímého kontaktu se Zemí, vrátíme se ke kořenům lidské přirozenosti. Pokud si boty sundáme a chodidlo přestane být podepřené podrážkou, prsty se při chůzi přirozeně roztáhnou, váhu začneme přenášet více na špičku – hlavně na bříško pod palcem, a pata se naopak odlehčí. Díky tomu člověk automaticky zaujme vzpřímený postoj, kráčí či běží pružně a lehce, jít naboso shrbeně je téměř nemožné. Stačí jen sundat boty a dělat to, co naši předkové dělali odnepaměti. Chodit naboso!

Zaregistrovat se do 1. ročníku podzimního závodu v běhu Zeměrájem naboso můžete prostřednictvím e-mailu naboso@zemeraj.cz, ve kterém uvedete jméno, bydliště a věk, další možnost registrace bude na místě před závodem. Možnost vyzkoušet si běh naboso po připravených trasách i soutěž ve tvoření bosýma nohama ale dostanou i neregistrovaní návštěvníci.

Vstupenka do Zeměráje, kde rodiny s dětmi mohou strávit příjemně celý den a občerstvit se typickými dobrotami, stojí 80 korun. Chcete vyhrát rodinnou vstupenku pro pět osob? Pak mrkněte do naší rubriky Soutěže.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace