Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Soukromé rozhovory

    pondělí 11.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Výroční koncert bývalých absolventů ZUŠ

    pondělí 11.11 18:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

První místo v soutěži Jihoczech o nejlepší podnikatelský záměr získalo propojení psychologie s virtuální realitou

JIŽNÍ ČECHY - První místo: projekt Leoše Kubíčka s názvem VIRTUAL LAB by Holistic management zaměřený na propojení psychologie s virtuální realitou. Druhé místo: projekt Michaely Šimonové a Karla Šimka - Guide Group, který se zaměřuje na cestovní ruch, konkrétně průvodcovství. Třetí místo: projekt Zuzany Dvořákové Líškové - Zařízení pro denní pobyt mobilních osob trpících Alzheimrovou nemocí. Tak se shodla porota v rámci vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší podnikatelský záměr s názvem Jihoczech 2018, jehož první ročník se uskutečnil v pátek 20. dubna v Jihočeském vědeckotechnickém parku (JVTP) v Českých Budějovicích.

 

„Do soutěže přihlásili autoři celkem 38 podnikatelských záměrů, přičemž do pátečního finále jich bylo vybráno deset,“ upřesnil náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot, který byl v porotě. Cílem tohoto projektu bylo oslovit začínající podnikatele, ale i ty, které již mají za sebou nějaké zkušenosti, aby přišli s novými nápady. „Ty mají ve finále obohatit nejen je samotné, ale celý náš jihočeský region,“ dodal první náměstek.

Ředitel Jihočeského vědeckotechnckého parku  František Mlčák doplnil, že každý ze soutěžících si mohl vybrat téma, které bylo pro jeho podnikání důležité a zároveň by posunulo jeho nápad směrem ke skutečné praxi. „Základem Kubíčkova projektu VIRTUAL LAB je unikátní propojení psychologie a virtuální reality. To znamená, že se člověk díky speciálním brýlím ocitne v novém prostředí, na které se učí reagovat – ať už se jedná o vystoupení před cizími lidmi či o pobyt ve vesmíru. Projekt - Guide Group z dílny Šimonové a Šimka se zase orientuje na cestovní ruch, primárně na průvodcovství. Cestovní kanceláře díky němu budou schopny najít vhodného průvodce na míru. A konečně třetí projekt Dvořákové Líškové – zařízení pro osoby trpící Alzheimrovou nemocí, má pomáhat lidem zasaženým touto vážnou nemocí, která ovlivňuje poruchu paměti,“ upřesnil Mlčák s tím, že zároveň oceňuje všechny, kteří našli odvahu se soutěže zúčastnit.

Vítězové si pak odnesli finanční dar, možnost po nějakou dobu bezplatně využívat prostory JVTP, stejně jako služby odborného poradenství, aby mohli své plány realizovat. „Velice děkuji organizátorům soutěže a slibuji, že se kraj bude snažit zasadit o to, aby se i další ročníky této soutěže staly významnou regionální akcí v rámci podpory začínajících podnikatelů,“ uzavřel Knot.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace