Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Najdi ztraceného čerta

  Čtvrtek 5.12 16:30 až 18:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

 • Vánoční koncert

  Čtvrtek 5.12 18:30 až 20:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 

První tři dny nemoci budete doma pořád zadarmo

JIŽNÍ ČECHY – Včera předložila KSČM do parlamentu novelu zákoníku práce, ve které navrhovala, aby byla doba nemoci zaměstnancům hrazena už od prvního dne. Návrh ale těsně neprošel, stav pro zaměstnance tedy zůstává stejný. První tři dny nemoci budete doma zadarmo.

Od čtvrtého dne nemoci poskytuje náhradu mzdy zaměstnavatel, a to až do čtrnáctého dne nemoci. Dostanete od něj 60% průměrného denního výdělku. Od patnáctého dne dostáváte dávky z nemocenského pojištění. KSČM navrhovala, aby i první tři dny platil zaměstnavatel.

Omezilo by to prý především chození nemocných lidí do práce, kdy hrozí riziko rozšíření nemocnosti do celého pracovního týmu. Přecházení nemocí prý také zbytečně ubírá peníze ze zdravotního pojištění.

Odpůrci argumentovali tím, že tato změna by přišla zaměstnavatele na 3,3 miliardy korun ročně a to si česká ekonomika nemůže dovolit. Argumentem proti bylo také to, že ihned po zavedení tohoto opatření výrazně klesla nemocnost zaměstnanců a žádné epidemie neproběhly.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jarda 

  Reagovat

   

  Určitě se vyskytují oba případy. Lidi, co radši vůbec nemarodí i kdyby měli padnout a pak ty co zneužívají systém a doktoři jim neschopenky klidně píšou. Proč ne když výkony mají placené. Kdyby poslali simulanta domů nedostali by nic. Zaměstnávat takový lidi je za trest. To je taky dobrý si uvědomit. Tyhle typy klidně tři dny přečkají, pak už marodí za prachy a ještě k tomu nejspíš někde dělají načerno.

  Vloženo 9.9.2016 08:26:43

 • Hmm 

  Reagovat

   

  Dovolená je na zotavenou, takže to je myslím v pohodě být krátkodobě marod za svý.

  Vloženo 9.9.2016 07:32:34

 • Entroslav 

  Reagovat

   

  Věřím tomu, že opravdu klesla nemocnost zaměstnanců, ovšem na úkor dovolené toho kterého jedince. Takových případů znám desítky, neboť i pouhé tři dny neplaceného volna u mnohých zahýbá s rodinným rozpočtem. Tak marodí za dovolenou právě první dva-tři dny, kdy je nejhůř. A pak napůl chcíplí znovu k šťastným zítřkům. :-)

  Vloženo 8.9.2016 18:48:51

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace