banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Den s Lesy ČR

    neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

    Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

  • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

    neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Pyrotechnici mezi žáky v Olešnici

Přednáška pro žáky v Olešnici. , Autor: PČR

Přednáška pro žáky v Olešnici.     Autor: PČR

ČESKOBUDĚJOVICKO – Stále se nachází nevybuchlá munice a zbraně z druhé světové války, na jednom českobudějovickém sídlišti dokonce i soudobé náboje, a tak se policisté snaží vyjíždět do škol, aby dětem objasnili nebezpečí volně ležící pyrotechniky, co mají dělat při nálezu a podobně. V pátek proto zavítali do základní školy v Olešnici.

V pátek 4. října přijeli specialisté českobudějovické pyrotechnické služby mezi žáky Základní školy v Olešnici. Tématem jejich návštěvy byla preventivní přednáška zaměřená na bezpečnost při nálezech munice, zbraní a jiného bezpečnostního materiálu. Kromě prezentace a ukázek se policisté zaměřili i na upozornění zákazu nákupu zábavné pyrotechniky osobám mladším patnácti a osmnácti let, že je třeba dbát stanovené podmínky při odstřelu této pyrotechniky i pro dospělé.

Po asi hodinové interiérové přednášce se žáci přesunuli před budovu školy, kde si prohlédli vozidlo pyrotechnické služby a různé pracovní pomůcky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace