Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Řidič na policejní výzvy k zastavení nereagoval, nakonec nadýchal necelá dvě promile

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Újezd s alkoholovým „dopingem“ vyšetřují od neděle 12. května večer lišovští policisté. Pár minut před 21. hodinou zastavovali strážci zákona z oddělení hlídkové služby České Budějovice řidiče osobního vozidla Alfa Romeo jedoucího v obci Jivno. „Řidič na výstražné a zvukové znamení a zřetelným světelným nápisem STOP POLICIE pravděpodobně nereagoval a pokračoval v jízdě až k svému cíli. Zde byl kontrolován uvedenou hlídkou a při jednání byl z dechu cítit alkohol,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

Policisté proto muže vyzvali k provedení testu na zjištění přítomnosti návykové látky v dechu. „Výsledek měření převýšil 1,7 promile. Po pár minutách opakovaná zkouška se nikterak nelišila," zmínil Bajcura. Řidiči byla zakázaná další jízda a zaznamenané skutečnosti byly předány na místně příslušné obvodní oddělení Lišov. Strážci zákona si následně devětatřicetiletého „hříšníka" předvolali k podaní vysvětlení a zároveň mu předali sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace