Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Řidiči náklaďáků a autobusů pod dozorem policie

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

JIŽNÍ ČECHY - V uplynulém týdnu proběhla na území celé republiky dopravně bezpečnostní akce v rámci mezinárodní spolupráce TISPOL, kterou vyhlásil policejní prezident. Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje se do akce zapojilo v termínu od 26. do 28. července. Cílem bylo snížení dopravní nehodovosti v důsledku nedodržování doby řízení, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku u řidičů nákladních vozidel a autobusů, nedodržování povinností při přepravě nebezpečných věcí, a nařízení dalších předpisů týkajících se silniční dopravy.

Do akce se zapojilo na území našeho kraje celkem 29 policistů dopravní a cizinecké policie a dalších 16 osob z celních úřadů a civilních orgánů. Bylo zkontrolováno více než 140 vozidel. Policisté se zaměřovali kromě výše zmíněného především také na důkladnou kontrolu technického stavu vozidel, tachografických zařízení a předkládaných karet řidičů, na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, na kontrolu užívání alkoholu či jiných návykových látek u řidičů. Bylo zaznamenáno celkem 56 dopravních přestupků, z nichž 43 vyřešili policisté na místě uložením blokové pokuty. Ve 12 případech zaznamenali policisté nevyhovující technický stav vozidla, v 11 případech porušení dohody AETR (o práci osádek vozidel v mezinárodní silniční dopravě). Devět řidičů nedodrželo bezpečnostní přestávky a dobu jízdy. Čtyři osoby nebyly za jízdy připoutány.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace