Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Řidička s dvěma dětmi narazila do stromu u Břehova, posádku se hasičům podařilo zachránit

BŘEHOV - V neděli večer museli zasahovat jihočeští hasiči u vážné nehody řidičky, která narazila do stromu u Břehova a to na silnici vedoucí z Češnovic do Netolic. Na zadních sedačkách zůstaly uvězněné dvě děti.

Chlapci na zadních sedačkách prakticky nebyli vidět, z trosek auta jim pouze trčely končetiny. Hasiči museli celé auto rozstřihávat. Zdravotníci se postupně postarali o zraněnou řidičku a následně i o děti. Jednoho z chlapců přepravoval do nemocnice vrtulník, druhého odvážela sanitka.

Pavel Holý, velitel družstva: „Vůbec jsme na začátku zásahu nevěděli, zda jsou děti vzadu v autě živé. Mluvili jsme na ně a zjistili, že reagují. S jedním z dětí jsem komunikoval tak, že jsem ho držel za ruku a on mi mačkal ruku moji. To byla jediná část jeho těla, kterou jsem viděl. Chtěl jsem si s ním domluvit signály, aby mi mačkáním odpovídal na otázky. To se sice úplně nepovedlo, ale byl jsem rád, že je živý a že jsme ho i jeho sourozence co nejrychleji předali zdravotníkům."

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace