Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Ropa na řece u Hluboké nad Vltavou

 Autor: HZS

    Autor: HZS

ČESKOBUDĚJOVICKO – Dnes se u Hluboké nad Vltavou objevila velká ropná skvrna, která se táhla po Vltavě téměř až k Zámostí. Látka se do vody asi dostala z bagru stojícím pod jezem.

Operační středisko se o úniku dozvědělo před třináctou hodinou. Po průzkumu profesionálních hasičů z Českých Budějovic bylo zjištěno, že k úniku došlo u hlubockého jezu a že skvrna se táhne téměř až do Zámostí. Hasiči na hladinu řeky pod mostem v Zámostí instalovali nornou stěnu, a to mezi břehem a pilířem mostu. Během zásahu se však skvrna rozlila na celou šíři řeky. Následně instalovali druhou stěnu i na druhou polovinu toku. Před instalací druhé norné stěny však ropná látka začala mizet. Velitel zásahu po konzultaci s pracovníkem Povodí Vltavy a pracovníka české inspekce životního prostředí rozhodnul o demontáži stávající stěny a jednotka zásah před šestou večerní ukončila. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace