Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

S opilci za volantem se roztrhnul pytel

JIŽNÍ ČECHY - Slovy klasika by se dalo říci je to marný, je to marný, je to marný. Někteří jedinci jsou zkrátka nepoučitelní. Řeč je o opilcích, kteří bez jakýchkoliv skrupulí usedají za volanty a ohrožují ostatní účastníky provozu. A nejsou to žádní troškaři.

 

V sobotu 13.ledna kolem druhé hodiny ranní, zastavili policisté v Suchdole nad Lužnicí automobil Mercedes Benz. Řidič (r.1982) se podrobil dechové zkoušce a problém byl na světě. Poprvé nadýchal přes 2,10 promile alkoholu. Při druhé a třetí opakované zkoušce byla naměřena hodnota přes 1,90 promile alkoholu v dechu.  Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu  zakázali.  Včera si výtečník převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Další takový výtečník (1995), byl kontrolován patnáct minut po dvanácté hodině v pondělí 15. ledna v Třeboni. Řidič vozidla Citroën se na výzvu mužů zákona  podrobil ve 12.24 hodin dechové zkoušce přístrojem  Dräger a policisté nestačili koukat. Při první zkoušce nadýchal nejméně 1,90 promile alkoholu. Při opakované už muž nadýchal  téměř dvě promile. I on si včera převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Oba dva budou své jednání do 14 dnů vysvětlovat před příslušným okresním soudem. 

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Luca 

  Reagovat

   

  Kdyby byly skutečně vysoké tresty, bylo by to snad jiné. Mě fascinuje, když feťák, který ujíždí bez řidičáku, dostane napomenutí, navíc se zjistí, že už je to jeho xxxtý přestupek, a nechají ho jít. No tak potom jsme tam, kde jsme. A názor níže týkající se sluníčkářů - tak to nevím, jestli by nějaký sluníčkách chtěl, aby feťák či opilec v autě zabil jeho dítě, spíš asi ne, co myslíte?

  Vloženo 17.1.2018 20:19:57

 • Jediná možnost. 

  Reagovat

   

  Za opilost sebrat řidičák do konce života. Za jízdu bez řidičáku v opilosti, zavřít na 6 let, bez možnosti podmínečného propuštění. Je to tak snadné.

  Vloženo 17.1.2018 17:23:28

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Když ono u nás je to těžké. Když někdo přijde s návrhem na zvýšení trestů, tak se vyrojí sluníčkáři s tím, že je to zasahování do práv a svobod, a že by tím skončila demokracie.

  Vloženo 17.1.2018 16:59:50

 • franc 

  Reagovat

   

  Takový jedince ihned zavřít nebo pro jistotu rovnou odstřelit.

  Vloženo 17.1.2018 13:55:08

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Přesně tak! Chtělo by to přísnější tresty! Ale jak řekl onehdá ten asi nejhorší ministr vnitra Ivan Lagnr: není to o výši trestu, ale o tom, jak rychle bude opilec potrestán. A pak se prosadil o to, aby policie nemohla sbírat řidičáky, ale až úřady při projednávání přestupku...

   Vloženo 17.1.2018 15:21:05

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   


  1) zatavili policisté v Suchdole - to jsem zvědav, jak ho roztaví.

  Vloženo 17.1.2018 13:09:25

  • webmaster 

   Reagovat

    

   Opraveno. díky za upozornění.

   Vloženo 17.1.2018 13:14:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace