Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Samoobslužné otvírání dveří v autobusech a trolejbusech? Dopravní podnik zjišťuje možnosti

Ilustrační foto , Autor: M. Snížková

Ilustrační foto     Autor: M. Snížková

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovický dopravní podnik spustil na svých webových stránkách anketu, která se týká poptávkového otevírání dveří. Jde o samoobslužný systém, kdy si po příjezdu do zastávky aktivují otevření konkrétních dveří sami cestující pomocí tlačítek umístěných uvnitř i vně vozu. Pokud nikdo tlačítko nestiskne, příslušné dveře zůstanou zavřené. Systém úspěšně funguje v řadě českých i zahraničních měst.

 

„Výhodou takového řešení je lepší tepelný komfort ve voze a nižší opotřebení dveřních mechanismů. Dopravní podnik má tímto systémem vybavenou jen část vozového parku, zhruba šedesát procent vozů. U starších typů vozidel by nadále zůstal standardní způsob otevření všech dveří. Proto nás zajímá názor cestujících na případné zavedení tohoto systému,“ vysvětlil mluvčí dopravního podniku Radek Filip.

V anketě zatím odpovědělo necelých šest set respondentů. Hlasovat lze do konce dubna na webových stránkách podniku - www.dpmcb.cz/info-pro-cestujici/ankety. Otázka zní: Uvítali byste zavedení samoobslužného otevírání dveří autobusů a trolejbusů MHD v Českých Budějovicích?

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace