Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Se zimou se rozloučí v Táboře a Budějovicích vynesením Morany

AKTUALIZOVÁNO - 22.3.2015 11:49

TÁBOR/ČB – Tradiční pohanský zvyk si připomenou dnes v Táboře i Budějovicích. Průvodem zazní zpěv a muzicírování, které doprovodí Moranu, slovanskou bohyni smrti, do řeky. Podle tradic se před svrhnutím do vody Morana zapálí, čímž bude učiněno zadost nadvládě zimy a začne období jara.

 

V Táboře v Čelkovicích nad mateřskou školou je sraz v 16 hodin. Moranu účastníci společně dozdobí a pak se vydají k řece Lužnici. V případě deště se ale akce nekoná.

V Budějovicích bude Morana vynesena o hodinu dříve v 15 hodin z Piaristického náměstí. Průvod projde přes náměstí Přemysla Otakara II. až k řece Malši, kde se bájná postava zapálí a nechá utopit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace