Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Seniorka si chtěla přivlastnit kytici od pomníku letcům RAF

Ilustrační foto. , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hodně kuriózní případ řešili ve čtvrtek 9. května českobudějovičtí strážníci. Krátce před devátou hodinou večer si všiml operátor městského kamerového systému ženy, která odcizila kytici položenou u památníku československým letcům v RAF na Senovážném náměstí. Kytice zde byly slavnostně poleženy předchozí den u příležitosti výročí konce druhé světové války. Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

 

Strážníci ženu zastavili v ulici Karla IV. Devětašedesátiletá žena z Českých Budějovic byla přítomností strážníků velmi zaskočena, ale přestupkového jednání si vědoma nebyla. Hlídce tvrdila, že jde teprve k památníku květiny položit. To se později za asistence strážníků skutečně stalo. Zároveň byla žena poučena, že je podezřelá z přestupku proti majetku. Událost bude včetně kamerového záznamu předána ke správnímu orgánu, kde ženě hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace