Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Silně opilý muž v Budějovicích prorazil závoru betonárky a chtěl kopnout strážníky

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Devětatřicetiletý muž z Českých Budějovic usedl v sobotu v noci po mnoha sklenkách alkoholu za volant osobního motorového vozidla. Ujel však sotva několik set metrů, když prorazil závoru u areálu betonárky U hada a zůstal stát. Svědkem celého incidentu byl zaměstnanec bezpečnostní ostrahy objektu, který okamžitě přivolal městskou policii. Opilý řidič nakonec skončil v poutech.

 

V sobotu 11. května v jedenáct hodin v noci vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o řidiči, který v důsledku divoké jízdy skončil v areálu betonárky U Hada. Strážníky na místě již čekal zaměstnanec bezpečnostní ostrahy objektu, který jim popsal celou událost. Při své obvyklé obchůzce spatřil, jak muž za volantem osobního vozidla Chrysler prorazil závoru uzavírající vjezd do objektu a po několika desítkách metrů pak zůstal stát.

Když zjevně podnapilý řidič vystoupil vozidla, začal přítomného svědka verbálně napadat. To však již byli na cestě strážníci. Ti řidiče vozidla zastihli stále u svého havarovaného vozu. Když ho strážníci vyzvali k podání vysvětlení, muž se svěřil, že jede z večírku pořádaného nedaleko odtud. To potvrdil další muž, který se mezitím ke strážníkům přihlásil. Podle jeho slov byl řidičem jeho kamarád, který mu na výše zmíněném večírku dělal společnost. Ten však neuposlechl jeho rad a navzdory vypitému alkoholu usedl za volant.

Strážníci u řidiče následně provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s alarmujícím výsledkem 2,30 ‰. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na nedalekou služebnu Policie ČR. Výzva k nastoupení do služebního vozidla však zůstala bez reakce. Muž nejprve začal strážníky verbálně napadat, poté se dokonce snažil jednomu ze strážníků podkopnout nohy. Na Obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory se pak vezl ve služebních poutech. Zde ho strážníci předali do rukou přítomných policistů k dalšímu opatření. Muže nyní čeká sdělení obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace