Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Silný vítr v kraji láme stromy a komplikuje dopravu na železnici, hasiči hlásí desítky výjezdů

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

JIŽNÍ ČECHY - Silný vítr v Jihočeském kraji komplikuje situaci na silnicích i železnici. Hasiči likvidují většinou popadané stromy nebo zajišťují uvolněné plechy na střechách. Od noci vyjížděli k několika desítkám případů. Vítr bude podle meteorologů sílit až do dnešního odpoledne, utiší se v noci na středu.

 


Kvůli spadlému stromu byl omezen provoz vlaků u Hluboké nad Vltavou na trati mezi Českými Budějovicemi a Prahou. Ze stejného důvodu ráno podle serveru Českých drah nejezdily vlaky u Zlivi. V obou případech vlaky zastavily stromy, které vítr povalil do trolejového vedení. Oba železniční úseky jsou v tuto chvíli průjezdné, soupravy ale v místě projíždějí sníženou rychlostí.

Hasiči v Jihočeském kraji kvůli větru do dnešního poledne řešili přibližně čtyři desítky událostí. Nejvíce zasahovali na Českobudějovicku, Jindřichohradecku a Táborsku. "Většinou se jednalo o popadané stromy. Ve dvou případech jsme zajišťovali uvolněné plechy na střeše, bylo to v Novosedlech nad Nežárkou a Nerudově ulici v centru Českých Budějovic. Krátce po páté hodině ranní spadl strom na trolej na Pražské třídě v krajském městě," uvedla k zásahům mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Meteorologové varují před silným větrem po celý dnešní den. Poryvy s nárazy až kolem 20 m/s by měly kulminovat během odpoledne. V Jihočeském kraji ale platí výstraha před silným větrem až do středeční druhé hodiny ranní.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace